Консульство України в Порту

6, Київ 21:29

Часті запитання

Чи може надати Консульство України послуги адвоката?

Консульська посадова особа не може бути законним представником фізичних або юридичних осіб України за кордоном через відповідні обмеження, передбачені законодавством іноземних країн та міжнародними договорами.

Які правила переміщення предметів через митний кордон України?

Питання, що стосуються ввезення/вивезення, тимчасового ввезення, транзиту предметів, переміщення транспортних засобів, митного оформлення міжнародних поштових та експрес відправлень, переміщення продуктів харчування, переміщення валюти та культурних цінностей є компетенцією Державної митної служби України.

Поштова адреса: 04119, м. Київ-119, вул. Дегтярівська, 11-г

Телефони: +38 (044) 247-26-06,   +38 (044) 247-27-06

Факс: +38 (044) 247-28-51,  +38 (044) 489-02-12

Е-mail: dmsu@customs.gov.ua

Телефон довіри: +38 (044) 247-27-19

Чи можна залишити старий паспорт після оформлення нового (у старому паспорті є дійсні візи інших країн)? 

Якщо у вас є лише один проїзний документ, вам може бути оформлено другий без необхідності здати попередній паспорт при подачі документів або отриманні нового виготовленого паспорта. Якщо у вашому старому дійсному закордонному паспорті є дійсні іноземні візи, ви можете його залишити, для чого необхідно скласти відповідну заяву. Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати при подачі документів на оформлення нового паспорта.

Як я можу втратити/вийти з громадянства України?

Статтею 17 Закону України «Про громадянство» від 18.01.2001р. визначено підстави припинення громадянства України (зокрема, внаслідок виходу, втрати та за підставами, передбаченими міжнародними договорами України). Такої форми як «відмова» від громадянства України законодавством не передбачено. Подача декларації в уповноважені органи іноземної держави про відмову від українського громадянства не є підставою для позбавлення Вас громадянства України або для виходу з громадянства України.

Ст. 18 Закону передбачено, що громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України є таким, що постійно проживає за кордоном, може вийти з громадянства України за його клопотанням (громадянин (ка), що виїхав (ла) на постійне місце проживання за кордон, має про це штамп (печатку) в закордонному паспорті та перебуває на постійному консульському обліку в дипломатичній чи консульській установі України за кордоном).

Вихід з громадянства України згідно зі ст. 18 Закону оформлюється у випадку, якщо особою набуто громадянство іншої держави або отримано документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що він/вона набуде її громадянство, якщо вийдете з громадянства України.

Чи позбувається громадянин України автоматично громадянства України, якщо він набув громадянства Португалії?

 Відповідно до пункту 1 статті 2 Закону України «Про громадянство України», якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Таким чином, набуття громадянства іноземної держави без передбаченої Законом процедури припинення громадянства України не тягне за собою жодних правових наслідків.

Які типи довіреностей підлягають обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі доручень?

Відповідно до п. 3.5.3. Положення про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України, затвердженого спільним Наказом Міністерства юстиції України та Міністерства закордонних справ України від 27.12.2004 р. № 142/5/310,

довіреності (їх дублікати) на право розпорядження майном, у тому числі транспортними засобами, а також довіреності, видані в порядку передоручення, їх скасування або припинення дії, підлягають обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі доручень, посвідчених у нотаріальному порядку, через Міністерство закордонних справ України відповідно до вимог Положення про Єдиний реєстр доручень, посвідчених у нотаріальному порядку.

Чи оформлюються довіреності іноземною мовою?

Ні, довіреності оформлюються винятково українською мовою.

Чи потрібна копія паспорта громадянина України особи, на ім’я якої оформлюється довіреність?  

Копія паспорта не потрібна, проте довіритель має знати дані цієї особи: дату та орган видачі паспорта, дату народження та адресу реєстрації в Україні, ідентифікаційний номер.

Чи можу я оформити довіреність на відстані?

Ні, нотаріальні дії здійснюються винятково у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві буде посвідчуватися у нотаріальному порядку консульською посадовою особою.

Мені потрібно оформити довіреність на вчинення дій від мого імені. Чи буде довіреність, засвідчена консулом, дійсною в Україні?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул може засвідчити ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі.

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, вам необхідно надати Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, копія довідки про присвоєння йому ідентифікаційного номера, місце реєстрації тощо.

Чому українські документи, які подаються до закордонної дипломатичної установи України для засвідчення їх перекладу, мають містити штамп „Апостиль”?

Така вимога пояснюється набуттям чинності 22 грудня 2003 року для України Гаазької Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (1961 р.)

Офіційні документи, які будуть використовуватись на території держав-учасниць Конвенції, мають засвідчуватися спеціальним штампом „Apostille” (далі – апостиль), проставленим компетентним органом держави, в якій був складений документ.

Консульству відомі випадки, коли португальська сторона спочатку орієнтувала громадян України, що „Апостиль” на документі не обов’язковий, проте, потім відмовлялася прийняти засвідчений переклад такого документа через відсутність штампу „Апостиль”.

 

Якими установами в Україні проставляється штамп „Апостиль”?

  • Міністерством освіти і науки України – на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки;

До таких документів відносяться: дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші;

  • Міністерством юстиції України – на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.

До таких документів відносяться: свідоцтва, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, документи, які засвідчені нотаріусами, судові рішення та довідки.

  • Міністерством закордонних справ України – на всіх інших видах документів.

Процедура проставлення апостиля на офіційних документах, складених на території України і призначених для використання на території інших держав, регулюється Правилами, затвердженими Наказом Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України від 05.12.2003 року № 237/803/151/5.

    

         Які документи необхідні для оформлення довідки про шлюбну правоспроможність?

- нотаріально засвідчена заява про сімейний стан (робиться у нотаріуса на Україні чи в Консульстві);

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон + копія першої сторінки;

- свідоцтво про народження з перекладом на португальську мову + копії;

- свідоцтво про розлучення + копія (у разі якщо перебували у шлюбі раніше) або свідоцтво про смерть чоловіка/дружини + копія;

- копія документа, що посвідчує особу нареченого/нареченої;

- документ, що підтверджує факт проживання в Португалії (Аtestado da Junta de Freguesia) або копія Título de Residência;

- квитанція про сплату консульського збору.

Консульський збір за оформлення довідки про шлюбну правоспроможність становитиме 56 євро у разі відсутності нотаріально засвідченої заяви про сімейний стан, або 28 євро у разі подання заяви про сімейний стан, засвідченої у нотаріуса в Україні.

Чи може стати на тимчасовий консульський облік громадянин України, який набув громадянства Португалії?

Ні, оскільки, разом із заявою на постановку на тимчасовий консульський облік подається копія сторінки паспортного документа з написами і відомостями про пред’явника документа, подається в обов”язковому порядку оригінал і копія виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання громадянина України в цій іноземній державі. У випадку оформлення громадянином України громадянства Португалії такий документ відсутній.

Чи потрібно при оформленні дозволу на залишення на постійне місце проживання за кордоном подавати довідку про сплату податку та про відсутність податкових зобов'язань?

Відповідно до Порядку розгляду в дипломатичних представництвах або консульських установах України за кордоном клопотань громадян України, які виїхали за її межі тимчасово, про залишення на постійне проживання за кордоном, затвердженого наказом МЗС України від 22.11.1999 р. № 201 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 22.12.1999 р. № 903/4196), така довідка не вимагається.

Мені потрібно обміняти українське посвідчення водія на португальське.

Зазначене питання відноситься до компетенції IMT (Instituto da Mobilidade e dos Transportes). З вимогами португальської сторони щодо обміну посвідчень Ви можете ознайомитися за цим посиланням.

http://www.imtt.pt/sites/imtt/Portugues/Condutores/TrocaCartaConducao/Paginas/TrocadeCartaConducao.aspx

У нас на території Португалії народилася дитина, нам потрібно її зареєструвати громадянином України. Наші дії?

Для того, щоб зареєструвати дитиною громадянином України, Вам необхідно підготувати відповідні документи. Звертаємо Вашу увагу, що для отримання дитиною резиденції, дитина має бути документована паспортом громадянина України для виїзду за кордон.

Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити за посиланням:

 http://mfa.gov.ua/mediafiles/files/misc/2015-12-17/BUKLET_UA_IOM_UA.pdf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Консульство України в Порту (Португальська Республіка)
Керівник: Коваль Анатолій Васильович
Консул - керівник Консульства України в м. Порту (Португальська Республіка)
Адреса: Rua do Bolhão, nº85 – 3º, 4000-112 – Porto - Portugal. Переглянути на мапі
Телефон: (00 351) 22 201 18 89
Гаряча лінія Консульства України в Порту. Прохання телефонувати виключно у разі загрози життю чи загибелі громадян України. Номер телефону: (+351) 93 670 87 33
Факс: (00 351) 22 201 18 91
Ел. пошта: gc_ptp@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://porto.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Години роботи: 09:00 – 18:00

Обідня перерва: 13:00 – 14:00

Вихідні дні: субота, неділя

Межі консульського округу:

Авейру, Брага, Браганса, Віана ду Каштелу, Візеу
Віла Реал, Гуарда, Коімбра, Порту

Примітки:

Гаряча лінія КУ в Порту: +351 93 670 87 33

Прийом громадян України:

Понеділок, середа, п’ятниця: 9:30 – 12:30

Вівторок:                                     9:30 – 12:30, для громадян певних категорій   (інваліди, вагітні, тяжкохворі)                                                                

Четвер:  14:30 – 17:30                                 

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян України проводиться в екстрених випадках: втрата паспортних документів, ДТП, смерть, арешт тощо.

Прийом іноземних громадян та осіб без громадянства:

В прийомні години, окрім вівторка