Консульство України в Порту

6, Київ 21:26

Португальська Республіка

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий (крім ДП)

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Київ

Угода, що регулює режим взаємних поїздок:

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18.06.2007р. 

 

НОВІ ВИМОГИ ЩОДО ДІЙСНОСТІ

ПРОЇЗНИХ ДОКУМЕНТІВ ПРИ В'ЇЗДІ ДО КРАЇН ЄС

 26 червня 2013 року Радою ЄС були схвалені технічні зміни до Кодексу Шенгенських кордонів, які набрали чинності 19 липня 2013 р., за виключенням окремих положень.

Зазначені зміни, серед іншого, доповнюють статтю 5 Кодексу положеннями, які передбачають нові вимоги щодо дійсності проїзних документів при в’їзді до країн ЄС громадян третіх держав, а саме: «проїзний документ повинен бути виданий не раніше, ніж протягом останніх 10 років».

Водночас, прикордонні служби більшості країн при виїзді за межі ЄС пропускатимуть громадян третіх держав, які користуються паспортними документами з продовженим терміном дії, проте попереджатимуть про неможливість повторного в’їзду за такими документами.

З метою уникнення ускладнень для громадян України під час подорожей країнами ЄС рекомендуємо подавати до консульських установи України у Португалії (КВ Посольства у Лісабоні або КУ в Порту) пакет документів для оформлення нового паспорта, а не продовжувати термін його дії.

У Португалії не прийнято позіхати і потягуватися в громадських місцях. Не ставте під сумнів історичну велич країни - португальці заслужено пишаються своїм минулим, особливо на тлі того скромного місця, яке країна займає сьогодні. Крім того, ніколи не порівнюйте португальців з іспанцями - незважаючи на безумовну подібність мов, звичаїв, національних культур і характерів, португальці сприймають такі порівняння досить хворобливо.

Безпекова ситуація

Португалія характеризується низьким рівнем злочинності. Водночас, в літній період спостерігається зростання кількості кишенькових крадіжок і шахрайства, особливо в туристичних місцях та у транспорті, а також в аеропортах, на вокзалах тощо.

Не варто втрачати пильності і щодо автомобіля. У разі подорожування власним автотранспортом: не залишати в ньому цінні речі й обов'язково закривати.

Рекомендовано мати при собі копію паспорту.

Не варто купувати з рук у незнайомих осіб предмети електроніки та фототехніки, а також прикраси. Найчастіше продавці реалізують вкрадені речі. Купівля краденого – тяжкий злочин у Португалії. При цьому не береться до уваги незнання покупця про походження товару.

Умови працевлаштування

Згідно законодавства Португалії в першу чергу право на працевлаштування в країні мають наступні пріоритетні категорії громадян:

  • громадяни Португалії
  • громадяни з інших країн-членів ЄС/ЄЕП
  • громадяни інших країн, з якими ЄС підписав договір про вільне пересування осіб
  • громадяни третіх країн, які мають дозвіл на проживання в Португалії.

Щороку затверджується загальнаквота можливого найму іноземних працівників – кількість робочих місць, які за експертними оцінками не будуть зайняті пріоритетними категоріями громадян. В рамках цієї загальної квоти визначаються окремі квоти для кожного з автономних регіонів у відповідності до їхніх потреб. Інститут працевлаштування та професійної підготовки (IEFP) відповідає за постійне оновлення інформації щодо кількості вільних робочих місць в рамках квоти тощо.

Поза рамками квоти, на вакансії, які не можуть бути закрити перерахованими пріоритетними категоріями працівників, португальські компанії мають право наймати іноземних робітників за умови, що вони:

  • мають контракт або проект контракту з португальським роботодавцем
  • володіють відповідними навичками, знаннями, кваліфікацією, які потрібні даному роботодавцю.

Якщо протягом 30 днів з моменту оголошення вакансії, португальський роботодавець не знайшов кандидатури серед пріоритетних категорій громадян, він може отримати відповідну довідку від Інститута працевлаштування та професійної підготовки, і з цією довідкою та проектом контракту звернутися до Генеральної інспекції праці (IGT) за дозволом для укладення контракту з іноземним працівником.

Уже з цим дозволом від Генеральної інспекції праці, довідкою від Інституту працевлаштування та професійної підготовки, контрактом (чи проектом контракту), підтвердженням про наявність помешкання, довідкою про стан здоров’я та іншими документами, іноземний працівник звертається до посольства/консульства Португалії для отримання візи.

Для легального працевлаштування в Португалії українські громадяни повинні обов’язково отримати візу.

Виходячи з вищенаведеного, першим кроком на шляху працевлаштування у Португалії є пошук роботодавця.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензіції на представництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт - www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

 

Надання медичних, соціальних послуг

Санітарно-епідеміологічна обстановка в країні спокійна. Особливості медичного обслуговування: Медична допомога платна. При наявності страхового поліса міжнародного зразка можлива оплата медичних послуг за рахунок страхової компанії. В іншому випадку ці послуги доведеться сплатити на місці. При серйозні проблеми зі здоров'ям це може обійтися в суму від кількох сотень до кількох тисяч євро. При в'їзді до Португалії немає необхідності робити будь-які щеплення.

Митні питання

Ввезення іноземної і національної валюти не обмежене, суму понад 500 євро необхідно декларувати. Дозволений вивіз ввезеної іноземної валюти, але більше 2500 євро можна вивезти тільки в тому випадку, якщо будуть представлені докази ввезення цієї суми. Немає жодних обмежень в пересуванні кредитних карток або туристичних чеків, випущених поза Португалією.

Безмитно ввозяться до 200 шт. сигарет, 1 л. міцних спиртних напоїв і 2 л. вина.

Митний контроль носить вибірковий характер. Митниця має право перевірити будь-який багаж, а також провести особистий огляд пасажира.

Корисні номери телефонів екстрених служб

В екстрених випадках користуйтесь такими номерами:

Пожежа – 213 422 222, 213 906 060, 213 924 700, 214 103 067

Поліція - 213 943 680, 213 619 626

Аварії в системах життєзабезпечення:

Газ – 800 201 722

Електрика – 800 506 506

Вода – 800 201 600

Лікарня «São Francisco Xavier» - 213 000 300

Екстрені телефониМЗС Португалії:

- інформаційна система МЗС Португалії: 213946326;

- кабінет невідкладної консульської інформації: 707202000; 961706472.

В усіх випадках (аварійна ситуація в установі, квартирі, напад, загроза життю та майну, тощо) набрати 112 (SOS).Оператор з’єднує з відповідною службою.

 Щодо перетину кордону громадянами України

26 червня 2013 року Радою ЄС були схвалені технічні зміни до Кодексу Шенгенських кордонів, які набрали чинності 19 липня 2013 року, за виключенням окремих положень.

Зазначені зміни, серед іншого, доповнюють статтю 5 Кодексу положеннями, які передбачають нові вимоги щодо дійсності проїзних документів при в’їзді до країн ЄС громадян третіх держав, а саме: «проїзний документ повинен бути виданий не раніше, ніж протягом останніх 10 років».

Водночас, за наявною інформацією, прикордонні служби більшості країн при виїзді за межі ЄС пропускатимуть громадян третіх держав, які користуються паспортними документами з продовженим терміном дії, проте попереджатимуть про неможливість повторного в’їзду за такими документами.

З огляду на викладене та з метою уникнення ускладнень для громадян України під час подорожей країнами ЄС рекомендуємо подавати відповідний пакет документів для оформлення нового паспорта.

Мапа