Консульство України в Порту

, Київ 23:03

3 липня 2017 року у місті Порту розпочато фотоекспозицію українського фотографа Олеся Кромпляса "Промка"

04 липня 2017, 19:15

3 липня 2017 року у приміщенні муніципальної бібліотеки Алмейда Гаррет міста Порту, за підтримки мерії, Консульством було організовано круглий стіл, присвячений відкриттю фотовиставки українського фотографа Олеся Кромпляса "Промка" - серії чорно-білих фотографій і полароїдних знимок про українських героїв з промзони Авдіївка, які щодня в нелюдських умовах та під постійними обстрілами виконують свій обов'язок з оборони нашої держави.

У презентації виставки взяли участь представники Муніципалітету міста Порту, консульського корпусу, акредитованого в Порту, громадяни  України та працівники Консульства України в Порту.

Консул-керівник А.Коваль у своєму виступі зазначив, що війна на Сході України не припиняється і саме такі виставки є нагадуванням світовій спільноті, що не варто абстраговуватися від реалій війни, яка зовсім поруч - в європейській країні, та пам’ятати, що є Донбас, де досі „триває” 2014 рік, де не знають, що таке перемир’я і спокій.

Автору Кромплясу Олесю, на жаль, не вдалося приїхати до Порту, проте присутні мали змогу проглянути записане ним спеціально для португальського відвідувача відео-звернення.

Учасниками заходу були обговорені події в Україні у контексті їх можливого впливу на європейську систему безпеки.

Окремо про автора. Кромпляс Олесь - активіст, доброволець, журналіст та військовий кореспондент, учасник Революції гідності, фотограф. Його роботи були відібрані в збірку 50-ти кращих фотографій з Майдану. Весною 2014-го року перебував у полоні російських сил в Криму. З початком війни на Донбасі вступив до лав добровольчого батальйону «Азов», брав участь у звільненні та подальшій обороні Маріуполя, Іловайській операції. З підписанням Мінських угод остаточно змінив зброю на фотоапарат. Восени 2014 року Олесь Кромпляс перебував в одній ротації разом з українськими військовими , а також це єдиний український журналіст, який провів тиждень в Новому терміналі Донецького аеропорту і знімав там репортажі.

Кромпляс Олесь - автор статей та фоторепортажів з Маріуполя, Іловайська, ДАПу, Дебальцево, Широкіно та Промзони Авдіївки. 

Останні новини

Стаття Консула-керівника Консульства України в Порту Анатолія Коваля до Дня Гідності та Свободи, опублікована в газеті „Jornal de Notícias” (португальською мовою) | 22 листопада 2017, 13:38

Existem duas antigas teorias sobre o modelo de desenvolvimento humano - linear e cíclica. Ambas dominam alternadamente nas percepções humanas, ambas têm a justificação científica, e ambas não negam que a história ascendente de qualquer sociedade é impossível sem reformas, reorganizações, transformações e, se necessário, revoluções - uma mudança radical e rápida em todo o sistema.