Консульство України в Порту

, Київ 16:15

3 липня 2017 року у місті Порту розпочато фотоекспозицію українського фотографа Олеся Кромпляса "Промка"

04 липня 2017, 19:15

3 липня 2017 року у приміщенні муніципальної бібліотеки Алмейда Гаррет міста Порту, за підтримки мерії, Консульством було організовано круглий стіл, присвячений відкриттю фотовиставки українського фотографа Олеся Кромпляса "Промка" - серії чорно-білих фотографій і полароїдних знимок про українських героїв з промзони Авдіївка, які щодня в нелюдських умовах та під постійними обстрілами виконують свій обов'язок з оборони нашої держави.

У презентації виставки взяли участь представники Муніципалітету міста Порту, консульського корпусу, акредитованого в Порту, громадяни  України та працівники Консульства України в Порту.

Консул-керівник А.Коваль у своєму виступі зазначив, що війна на Сході України не припиняється і саме такі виставки є нагадуванням світовій спільноті, що не варто абстраговуватися від реалій війни, яка зовсім поруч - в європейській країні, та пам’ятати, що є Донбас, де досі „триває” 2014 рік, де не знають, що таке перемир’я і спокій.

Автору Кромплясу Олесю, на жаль, не вдалося приїхати до Порту, проте присутні мали змогу проглянути записане ним спеціально для португальського відвідувача відео-звернення.

Учасниками заходу були обговорені події в Україні у контексті їх можливого впливу на європейську систему безпеки.

Окремо про автора. Кромпляс Олесь - активіст, доброволець, журналіст та військовий кореспондент, учасник Революції гідності, фотограф. Його роботи були відібрані в збірку 50-ти кращих фотографій з Майдану. Весною 2014-го року перебував у полоні російських сил в Криму. З початком війни на Донбасі вступив до лав добровольчого батальйону «Азов», брав участь у звільненні та подальшій обороні Маріуполя, Іловайській операції. З підписанням Мінських угод остаточно змінив зброю на фотоапарат. Восени 2014 року Олесь Кромпляс перебував в одній ротації разом з українськими військовими , а також це єдиний український журналіст, який провів тиждень в Новому терміналі Донецького аеропорту і знімав там репортажі.

Кромпляс Олесь - автор статей та фоторепортажів з Маріуполя, Іловайська, ДАПу, Дебальцево, Широкіно та Промзони Авдіївки. 

Останні новини

Vistos eletrônicos para os estrangeiros que viajam para Ucrânia | 06 квітня, 13:58

Vistos eletrônicos para os estrangeiros que viajam para Ucrânia

Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл, 17-22 серпня 2018, м.Львів | 28 березня, 18:29

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК) проводить 17-22 серпня 2018 у м.Львів Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл.