• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Оформлення паспорта
Опубліковано 25 травня 2020 року о 16:45

Загальна інформація

Кожен громадянин України має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон (далі – паспорт).

Консульство України в м. Порту оформлює та видає паспорти громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм (чіп), що імплантований до паспорта громадянина України для виїзду за кордон (з внесенням відповідної інформації та відцифрованих відбитків пальців рук до такого носія). 

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється у строк до трьох місяців з моменту оформлення заяви-анкети.

Паспорт оформляється:

1. Особам, які досягли 16-ти річного віку – на 10 років на підставі особистої заяви-анкети.

2. Особам, які не досягли 16-річного віку – на 4 роки на підставі заяви-анкети одного з батьків (якщо батьки не перебувають у шлюбі – на підставі заяви-анкети того з батьків, з ким проживає особа) або інших законних представників. Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.

Документи, що подаються до закордонної дипломатичної установи для оформлення паспорта з 16 років:

1. Заява-анкета, яка формується в електронній формі консульською посадовою особою під час подачі документів.

2. ДІЙСНИЙ паспорт громадянина України для виїзду за кордон або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України та копії його першої сторінки та сторінки з даними консульського обліку (якщо така відмітка є).

3.  Документ або відмітка в паспорті, а також його копія, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном:  

 • резиденція (Título de Residência); 
 • довідка з Junta de Freguesia;
 • діюча віза;
 • договір про працевлаштування, договір про оренду житла;
 • у разі відсутності – будь-який документ з адресою проживання в Португалії. 

4. Документ про сплату консульського збору (сплата консульського збору здійснюється безпосередньо при поданні документів у безготівковій формі в приміщенні Консульства з використанням банківського терміналу). 

У разі оформлення паспорта у зв’язку із втратою або викраденням попереднього паспорта додатково додаються:

- у довільній формі заява про оформлення паспорта у зв’язку з його втратою або викраденням;

- документ (протокол, довідка тощо), виданий компетентними органами іноземної держави, в якій втрачено або викрадено паспорт, що підтверджує факт звернення заявника з приводу його втрати або викрадення.

У разі зміни прізвища чи імені особи та необхідності оформлення паспорта на нове прізвище чи ім'я, додатково подаються: оригінал та копія свідоцтва про шлюб, свідоцтва про розірвання шлюбу, свідоцтва про переміну імені чи відповідного рішення суду.

Важливо! Для осіб, які тимчасово перебувають за кордоном (не зняті з реєстраційного обліку в Україні, не оформили виїзд на постійне місце проживання до Португалії, обмін паспорта у випадку зміни прізвища чи імені здійснюється лише у разі, якщо до внутрішнього паспорта (паспорт громадянина України) внесено такі зміни. З питань внесення змін до внутрішніх паспортів слід звертатися до органів Державної міграційної служби України за місцем реєстрації в Україні. 

Консульський збір за оформлення закордонного паспорта складає 120 євро.

Документи, що подаються до закордонної дипломатичної установи для оформлення паспорта дітям до 16 років:

При подачі документів на оформлення  паспорта громадянина України для виїзду за кордон, який не досяг шістнадцятирічного віку, присутність обох батьків є обов'язковою. Присутність дитини є обов'язковою з 12 років! 

1. Заява-анкета, яка формується в електронній формі консульською посадовою особою під час подачі документів від імені дитини батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками, а якщо батьки не перебувають у шлюбі – того з батьків, з яким проживає особа, або іншими представниками.

2. Одна фотокартка розміром 10 х 15 см (у разі оформлення паспорта особі, що не досягла дванадцятирічного віку, або особі, яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу подається одна кольорова фотокартка розміром 10 х 15 см  для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування; зазначена фотокартака повинна відповідати вимогам Міжнародної організації цивільної авіації (IKAO) Doc 9303).

ВАЖЛИВО

 • Дитина на фотокартці повинна бути зображена одна; спинка стільця чи іграшка не повинні бути видні. Дитина має дивитись на камеру з нейтральним виразом обличчя і закритим ротом.
 • Фотокартка немовляти по можливості має бути зроблена у відповідності до вищезазначених вимог. Немовля має бути сфотографоване у вертикальному положенні, однак допускається фотографування немовляти, що лежить на білому чи світло-сірому покривалі. У якості альтернативи немовля може бути сфотографоване в сидінні для дитини, але за його головою повинний бути білий чи світло-сірий фон. Очі дитини мають бути відкриті, рот закритий, а руки особи, що підтримує її, не повинно бути видно.
 • На фотокартці має бути відображено крупним планом голову і верхню частину плечей. Обличчя повинне займати 70-80% вертикального розміру знімка (визначається візуально).
 • Фотокартка має бути зробленою на матовому папері високої якості з роздільною здатністю друку не менше 150 dpi. Фотокартка не повинна мати дефектів (подряпин, вм’ятин, плям, слідів від фарби тощо).

3. Оригінал та копія свідоцтва про народження (якщо дитина народилась в Португалії, свідоцтво про народження має бути з штампом «Апостиль» та перекладене на українську мову).

4. Оригінал та копія довідки про реєстрацію особи громадянином України (в разі народження дитини за кордоном).

5. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, який підлягає обміну (у разі наявності) та копія його першої сторінки.

6. ДІЙСНИЙ паспорт громадянина України для виїзду за кордон обох батьків та копії їх перших сторінок.

7. Документ або відмітка в паспорті, а також його копіящо підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном:

 • резиденція (Título de Residência); 
 • довідка з Junta de Freguesia.

8. Документ про сплату консульського збору (сплата консульського збору здійснюється безпосередньо при поданні документів у безготівковій формі в приміщенні консульського підрозділу Посольства з використанням банківського терміналу).

У разі відсутності одного з батьків, від того з батьків, хто відсутній, потрібна нотаріальна заява – згода на оформлення закордонного паспорта дитині. Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.

У разі проживання дитини з одним із батьківнеобхідно подати також оригінал або засвідчену в установленому порядку копію одного з таких документів:

- свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- документа, що підтверджує реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету.

Консульський збір за оформлення закордонного паспорта складає 37 євро.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux