• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Оформлення посвідчення на повернення в Україну
Опубліковано 25 травня 2020 року о 16:54

Посвідчення особи на повернення в Україну є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України (крім випадків, передбачених законами), дає право на в’їзд в Україну, оформляється і видається закордонними дипломатичними установами України.

Посвідчення оформлюється та видається у разі

 • втрати або викрадення під час перебування за межами України документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;
 • коли строк дії документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, закінчився;
 • коли встановлено, що документ, який посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, є недійсним з інших причин;
 • коли громадянин України не оформлював документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

Посвідчення може бути також видано особам без громадянства, які мають право на постійне проживання в Україні, іноземцям та особам без громадянства, яких в Україні визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, в разі втрати або викрадення під час перебування за кордоном виданих в Україні документів, що посвідчують особу та дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну, якщо строк дії таких документів закінчився або встановлено, що вони є недійсними з інших причин.

Оформлення та видача посвідчення здійснюються протягом одного робочого дня, але не більш як п’яти робочих днів з дня подання всіх документів і отримання консульською посадовою особою дипломатичної установи відомостей, передбачених чинним законодавством, та сплати консульського збору.

У разі необхідності надсилання письмового запиту строк оформлення посвідчення може бути продовжено до часу отримання відповіді на такий запит, але не більш як 30 днів.

Документи, що подаються для оформлення посвідчення

Для осіб, які досягли 16-ти річного віку:

1. Заява-анкета.

2. Документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентним органом іноземної держави, що підтверджує факт звернення особи щодо втрати або викрадення документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в'їзд в Україну або оригінал закордонного паспорта, якщо строк його дії закінчився або встановлено, що він є недійсним з інших причин.

3. Інший документ (у разі наявності), що посвідчує особу, підтверджує громадянство України.

4. Одну кольорову фотокартку розміром 3,5 х 4,5 см (у разі оформлення посвідчення особі, яка не досягла дванадцятирічного віку, особі, яка не може пересуватися самостійно у зв'язку із тривалим розладом здоров'я, або у разі наявності обґрунтованих обставин, які доводять неспроможність заявника прибути до найближчої дипломатичної установи);

5.  Документ, що підтверджує сплату консульського збору.

Для дітей віком до 16 років одним із батьків подаються:

1. Заява-анкета.

2. дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків.

3. Довідка про реєстрацію особи громадянином України.

4. Документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентним органом іноземної держави, що підтверджує факт звернення особи щодо втрати або викрадення документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в'їзд в Україну або оригінал закордонного паспорта, якщо строк його дії закінчився або встановлено, що він є недійсним з інших причин;

5. Одна кольорова фотокартка розміром 3,5 х 4,5 см;

У разі, якщо дитині не оформлювався паспорт для виїзду в Україну подається:

 •  свідоцтво про народження дитини видане в Україні (у разі наявності) або свідоцтво про народження дитини видане португальськими компетентними органами зі штампом «Апостиль» та нотаріально засвідченим перекладом на українську мову.

Посвідчення на повернення оформлюється:

- особі, яка досягла шістнадцятирічного віку, – на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;

- особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, – на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників (далі – законний представник).

Оформлене посвідчення видається особисто заявникову або його законному представнику.

Посвідчення, оформлене особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, може бути видане особі, уповноваженій на це її законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку. Для цього законний представник подає документ, що посвідчує його особу, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника.

У разі коли громадянин втратив документи в країні, на території якої відсутня дипломатична установа, оформлене посвідчення може бути доставлено заявнику засобами поштового зв'язку або експрес-зв'язку, якщо це дозволяється законодавством такої країни.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux