• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Щодо порядку участі громадян у позачергових виборах Президента України
Опубліковано 08 квітня 2014, 19:21

25
травня
2014
неділя
-
26
травня
2014
понедiлок
Додати в календар 2014-05-25 00:00:00 2014-05-26 00:00:00 Europe/Kiev Щодо порядку участі громадян у позачергових виборах Президента України [email protected]

Шановні громадяни!

Повідомляємо про можливість взяти участь у голосуванні на позачергових виборах Президента України 25 травня 2014 року з 8.00 до 20.00 за місцевим часом.

Адреса приміщення для голосування та дільничної виборчої комісії: Консульство України в м. Порту, вул. Боляу, 85, 3 поверх, 4000 – 112, м. Порту (Rua do Bolhão, 85, 3º 4000 – 112, Porto).

Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Право голосу на виборах Президента України на закордонних виборчих дільницях мають громадяни України, яким на день голосування виповнилося вісімнадцять років та які проживають або на день проведення голосування на виборах Президента України перебувають на відповідній території іноземної держави.

Документами, що підтверджують особу виборця та громадянство України на виборах Президента України і є підставою для отримання виборчого бюлетеня на закордонній виборчій дільниці, утвореній при Консульстві України в м. Порту є:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- дипломатичний паспорт;

- службовий паспорт.

Виборець може використати право голосу тільки на одній виборчій дільниці, де його включено до списку виборців. Кожний виборець голосує на виборах особисто. Голосування за інших осіб, а також передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняється.

Допомога виборцю з особливими потребами, який не може самостійно заповнити виборчий бюлетень чи опустити його у виборчу скриньку, у виконанні цих дій, відповідно до його волевиявлення та у порядку, встановленому Законом України „Про вибори Президента України”, не вважається голосуванням замість цього виборця.

Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці. Відповідно до статей 27, 28 Закону України „Про Державний реєстр виборців” (далі – Закон) для підготовки та проведення голосування на виборах Президента України, орган ведення Реєстру в МЗС України складає на основі відомостей Реєстру списки виборців для кожної закордонної виборчої дільниці. При цьому до списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються виборці, виборча адреса яких відповідно до відомостей Реєстру відноситься до цієї виборчої дільниці. Тобто, до списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються виборці не у зв’язку з їх перебуванням на консульському обліку, а за їх виборчою адресою, що, відповідно до відомостей Реєстру, відноситься до цієї виборчої дільниці.

Положеннями статей 19, 20 Закону встановлено, що виборець, який проживає чи перебуває за межами України, може звернутися із заявою до відповідної закордонної дипломатичної установи щодо свого включення до Реєстру, зміни персональних даних у Реєстрі, у тому числі, щодо зміни виборчої адреси, а також чітко визначено порядок звернення. Відповідну інформацію, включаючи форми заяв (мають подаватися заздалегідь), розміщено на веб-сайті МЗС України у розділі „Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном. До уваги громадян України, які постійно або тимчасово проживають за кордоном” за адресою: http://www.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/golsua

Для зручності виборців на офіційному веб-сайті Центральної виборчої  комісії „Державний реєстр виборців” www.drv.gov.ua впроваджено сервіс “Особистий кабінет виборця”. У „Особистому кабінеті виборця” громадянам надано можливість перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців та про свою виборчу адресу у Реєстрі.

Попередні списки виборців для закордонних виборчих дільниць передаватимуться дільничним виборчим комісіям до 8 травня 2014 року.

На закордонній виборчій дільниці виборець особисто до 19 травня 2014 року включно може подати заяву до відповідної дільничної виборчої комісії щодо неправильностей у попередньому списку виборців, до якої додаються необхідні документи (копії документів). Зазначена заява невідкладно передається через відповідну закордонну дипломатичну установу України органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ.

За наслідками розгляду такої заяви виборця орган ведення Державного реєстру виборців виготовляє уточнений список виборців, що передається дільничній виборчій комісії закордонної виборчої дільниці до 22 травня включно.

У день голосування зміни до уточненого списку виборців на закордонній виборчій дільниці можуть вноситися головою або заступником голови та секретарем цієї виборчої комісії тільки виключно шляхом виправлення неточностей та технічних описок (неправильне написання прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), дати народження, номера будинку, квартири місця проживання – в разі, якщо, незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку виборців включено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для голосування). Внесення до уточненого списку виборців у день голосування нових виборців не передбачається.

Дільничні виборчі комісії закордонних виборчих дільниць будуть утворені до 06 травня 2014 року включно. Про режим їх роботи буде повідомлено додатково.

У разі виникнення додаткових питань, Ви можете звернутися до Консульства України в м. Порту за телефоном: 22-201-18-89 або надіслати відповідний запит на електронну адресу: [email protected].

Для оперативного отримання інформації та вирішення можливих проблемних питань прохання звертатися за телефоном „гарячої лінії” 91-215-63-42.

 

                                                                                                Консульство України в м. Порту

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux