• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Português
COVID-19 (інформація, кордони тощо)
Опубліковано 18 грудня 2020 року о 19:41

📅 Оновлено 17 червня 2021 року

З 17.06.2021 встановлено такий порядок в’їзду осіб в Україну: 

✅   в’їзд в Україну громадян України здійснюється без необхідності проведення самоізоляції у зв’язку з перетинанням державного кордону; 

✅   В'їзд іноземних громадян на територію України дозволений з дотриманням встановлених протиепідемічних вимог.

З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, 

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 2021 р. № 611  внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 № 1236.

Відповідно до зазначеного рішення перетин кордону ДЛЯ ІНОЗЕМНИХ ГРОМАДЯН можливий (інформація англійською мовою https://www.the-urc.com/covid, португалія - в'їзд в україну у період карантинних обмежень), при цьому для в’їзду в Україну всім без винятку іноземним громадянам та власникам посвідки на тимчасове проживання,  а також особам без громадянства незалежно від країни прибуття для в'їзду в Україну потрібно мати:

- поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс), покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні; а також 

- одного з документів, що підтверджують (крім осіб до 12 років):     

  • негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції; або 
  • негативний результат експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону; або
  • отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, виданого відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил (2005 рік) або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію. 

Вимоги щодо наявності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування та/або негативного результату ПЛР-тестування на COVID-19 не застосовуватимуться до таких категорій іноземців та осіб без громадянства:

1) іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України;

2) осіб, яких визнано біженцями, або осіб, які потребують додаткового захисту;

3) працівників акредитованих в Україні дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, та членів їх сімей;

4) водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні, нерегулярні та маятникові перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад;

5) військовослужбовців (підрозділів) збройних сил держав – членів НАТО та держав – учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил.

У разі відсутності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування або негативного результату тестування на COVID-19 у решти категорій іноземних подорожуючих співробітники Державної прикордонної служби України відмовлятимуть іноземцям та особам без громадянства у перетинанні державного кордону

Уточнено порядок перетину особами контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них (КПВВ): 

  • громадяни України перетинають КПВВ установленим порядком без необхідності проведення самоізоляції;
  • перетин КПВВ іноземцями та особами без громадянства здійснюється встановленим порядком без необхідності здійснення самоізоляції на підставі наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією — партнером на території України (асистанс), покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, і діє на строк перебування в Україні. 


Водночас від вимоги щодо надання вказаного поліса (свідоцтва, сертифікату) для цілей перетину КПВВ звільнено такі категорії іноземців та осіб без громадянства: 

- іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають на території України; 

- працівники представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні.

Текст постанови розміщено на урядовій веб-сторінці:https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-deyakih-aktiv-kabinetu-ministriv-ukrayini-i160621-611 



Коронавірус в Україні. Офіційний інформаційний портал Міністерства охорони здоров'я України  -  https://covid19.gov.ua/

Застосунок призначений для контакту з особою та контролю за дотриманням обов'язкової самоізоляції на час карантину. В основі — зарубіжний досвід країн, які використовують цифрові інструменти для забезпечення безпеки громадян в період пандемії. Застосунок надає переваги на час самоізоляції, але його встановлення є добровільним.

Згідно із законодавством, особи, які перетинають державний кордон України, можуть обрати один з двох варіантів (постанова КМУ №211 від 11 березня 2020 р):

1. Госпіталізація до спеціалізованих обсерваторів (ізоляторів)

2. 14-денна самоізоляція за місцем проживанням для осіб, які погодились проходити її з використанням застосунку «Дій вдома».

Функціонал застосунку «Дій вдома»:

📍Підтвердження місця проходження самоізоляції з визначенням геолокації.

📍Фотопідтвердження перебування за місцем проходження самоізоляції.

📍Екстрений виклик на гарячу лінію МОЗ України.

📍Запланований функціонал для моніторингу розвитку симптомів.

Контроль дотримання самоізоляції з «Дій Вдома» відбувається за допомогою регулярних повідомлень у застосунку в довільні проміжки часу протягом дня та перевірки відповідності фотографії обличчя особи еталонній фотографії, зробленій під час встановлення мобільного застосунку, та геолокації мобільного телефона в момент фотографування. У разі отримання повідомлення громадянину необхідно протягом 15 хвилин за допомогою застосунку зробити фото свого обличчя на фоні навколишнього середовища, тому варто тримати свій смартфон завжди поруч. Повідомлення у нічний час турбувати не будуть.

Якщо особа обирає самоізоляцію з «Дій вдома», вона має підтвердити це рішення під час проходження паспортного контролю - спочатку сказавши свій номер телефону та адресу місця самоізоляції, після чого показавши відповідний екран застосунку працівнику Державної прикордонної служби.

Для вашої зручності рекомендуємо завантажити та авторизуватись у застосунку до прибуття на кордон.

Як авторизуватись у застосунку?

Необхідно встановити застосунок, відсканувавши QR-код на інформаційних плакатах у зонах проходження паспортного контролю, або знайти Дій вдома за допомогою пошуку в App Store або Play Market.

Після встановлення, відкрийте застосунок. Для початку роботи із застосунком «Дій Вдома» необхідно ввести український номер мобільного телефону, який буде активним наступні 14 днів.

На номер надійде смс з кодом, який необхідно внести для реєстрації у застосунку.

Дозволити застосунку надсилати push-повідомлення (за допомогою перемикача, який знаходиться зліва від поля введення номеру телефону).

Далі користувачу необхідно заповнити дані про локацію місця ізоляції, тобто потрібно вказувати локацію місця проживання, а не поточного місцезнаходження.

Після заповнення даних про місце проходження самоізоляції, у застосунку з'явиться вікно «Ви вже за адресою самоізоляції або обсервації?». Саме це вікно вам буде потрібно показати представнику Державної прикордонної служби. Підтверджувати прибуття за адресою самоізоляції та надсилати еталонне фото потрібно лише після прибуття до місця ізоляції, адже в момент надсилання еталонного фото також фіксується ваша геолокація. Вона має співпадати з тою, що ви зазначили під час авторизації у застосунку.

*Додаток можна авторизувати на номер будь-якого мобільного оператора світу.

Як відбувається контроль за дотриманням обов'язкової самоізоляції за допомогою застосунку «Дій вдома»:

Лише з моменту авторизації у застосунку, особа вважається такою, що обрала здійснення контролю за допомогою мобільного застосунку «Дій вдома» та може проходити самоізоляцію за місцем проживання.

Після авторизації у застосунку з'явиться вікно з проханням підтвердити, чи прибула вже особа за місцем самоізоляції та визначить місце геолокації.

Коли особа підтвердить прибуття до місця самоізоляції, адреса якої була вказана при перетині кордону, вона має зробити та надіслати своє фото через відповідну функцію у застосунку. Перше фото, яке зроблене під час авторизації у застосунку, буде вважатися еталонним. Саме з ним в подальшому штучний інтелект буде порівнювати наступні фото. Тому фотографуйте, будь ласка, своє обличчя.

Після того, як користувач зробить своє еталонне фото, відкриється основний екран у застосунку з лічильником днів до кінця карантину. Відлік починається з 14 днів. В останній день самоізоляції, лічильник буде показувати «0 днів самоізоляції або обсервації залишилось». Після завершення терміну самоізоляції, замість лічильника з'явиться повідомлення «Завершився термін вашої самоізоляції або обсервації».

Важливо: з головного екрану кнопкою «Екстрена допомога» можна здійснити виклик на гарячу лінію МОЗ України. Там ви можете отримати відповіді щодо COVID-19 та попросити про екстрену допомогу, якщо вам стало зле.

Коли користувачу приходить сповіщення про фотопідтвердження?

У випадкові проміжку часу. Користувач впродовж 15 хвилин з моменту отримання нотифікації має зробити фото у застосунку та надіслати його. Штучний інтелект порівнює надіслано фото з еталонним та одночасно перевіряє відповідність геолокації місцю самоізоляції у момент надсилання фотопідтвердження.

Геолокація фіксується лише у момент надсилання фотопідтвердження. В інший час застосунок не збирає жодних даних.

У нічний час повідомлення не турбують.

Що буде, якщо особа не надсилає фото, надає фото іншої особи або геолокація не збігається з локацією місця ізоляції?

Верифікація вважається неуспішною. Тому застосунок надсилає ще одне сповіщення про необхідність зробити фотопідтвердження перебування у місці самоізоляції.

Якщо особа після п’ятого попередження не надсилає фото, застосунок автоматично формує та надсилає повідомлення про неуспішну верифікацію до Національної поліції.

Верифікація також буде неуспішна, якщо застосунок видалять, або телефон, зареєстрований у застосунку, не буде активним.

Що включає повідомлення, яке надсилає застосунок до Національної поліції?

Прізвище, ім‘я та по батькові, адресу проходження самоізоляції та номер телефону.

Важливо: Неуспішна верифікація — єдина умова, за якої дані про дії користувача передаються до Національної поліції.

Як діє Національна поліція у разі порушення режиму самоізоляції?

Представники Національної поліції перевіряють дотримання самоізоляції візитом представників до місця проходження особою самоізоляції, можуть попередньо здійснити контрольний дзвінок.

У випадку підтвердження порушення самоізоляції представниками Національної поліції буде вжито заходів щодо притягнення порушника до відповідальності згідно з чинним законодавством, зокрема:

- Адміністративна відповідальність: Стаття 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил щодо карантину людей» тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч (17 000 - 34 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч (34 000-170 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- Кримінальна відповідальність: Стаття 325 Кримінального кодексу України «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням» карається штрафом від тисячі до трьох тисяч (17 000 - 51 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням чи позбавленням волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Як завершити самоізоляцію?

Після завершення 14-денної самоізоляції, у застосунку стає активною кнопка «Вийти» та користувач може вийти з застосунку та за бажанням видалити його.

Що робити якщо моя картка з українським номером телефону залишилась в Україні?

Якщо на момент перетину кордону особа, яка планує проходити самоізоляцію з «Дій Вдома», має в телефоні лише іноземний номер телефону, особа має показати працівнику у своєму телефоні, що наразі встановлена закордонна sim-карта (у налаштуваннях телефону), після чого показати екран свого телефону із застосунком «Дій Вдома», з екраном «Вхід», де здійснюється введення номеру телефону для реєстрації в режимі самоізоляції.

Потім особа має надати свій номер телефону українського мобільного оператора, який буде активним наступні 14 днів та буде пізніше використаний для авторизації у застосунку «Дій Вдома», та адресу самоізоляції для фіксації в інформаційній системі Державної прикордонної служби.

Якщо особа бажає проходити самоізоляцію вдома, вона зобов‘язується увімкнути вказаний на кордоні український номер телефону, авторизуватись з ним у застосунку «Дій Вдома» та підтвердити надану адресу місця самоізоляції за допомогою геолокації не пізніше 24 годин після перетину.

Якщо особа не активує застосунок за вказаним на кордоні українським номером телефону, верифікація вважається неуспішною, застосунок автоматично формує та надсилає повідомлення про неуспішну верифікацію до Національної поліції.

Нагадуємо, якщо особа не надасть представнику Державної прикордонної служби екран застосунку на перевірку, вона має бути передана на госпіталізацію до обсерватора (ізолятора).

Якщо у вас виникають будь-які питання щодо роботи застосунку або складнощів ви можете звернутися за допомогою чат-ботів до служби підтримки застосунку: http://chat.diia.gov.ua

Дострокове припинення самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, або пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополь протягом останніх 14 днів можливе:

  • лише для осіб, які перебувають на самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) протягом останніх 14 днів;
  • лише на підставі негативного результату ПЛР-дослідження, здійсненого з метою припинення самоізоляції/обсервації після перетину кордону та КПВВ;
  • лише за результатами дослідження лабораторії із переліку, поданого нижче.

Тобто особа має здати власний біологічний матеріал на ПЛР-дослідження лабораторії з переліку, попередньо заповнивши інформовану згоду на опрацювання даних. У формі необхідно обов’язково зазначити факт перетину кордону, якщо він відбувся протягом останніх 14 днів, і точну дату прибуття на територію України.

Звертаємо увагу! Для уникнення небажаних наслідків у формі варто зазначити номер телефону, який було використано для встановлення додатку «Дій вдома».

У разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР:

  • лабораторія, що безпосередньо виконала дослідження, має внести результат негативного дослідження до електронної системи Центру громадського здоров’я України;
  • дані, внесені лабораторіями, автоматично синхронізуються із сервісом «Дій вдома»;
  • про можливість припинення самоізоляції особу буде поінформовано відповідним повідомленням сервісу «Дій вдома».

Алгоритм розроблено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 (зі змінами) «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

Перелік лабораторій, що мають право передавати результати тестування на COVID-19 методом ПЛР для припинення самоізоляції через додаток «Дій вдома»

  Оновлено 01 червня 2021 року

португалія - особливості перебування в португаліїCOVID-19 

Рада Міністрів Португальської Республіки визначила наступні обмеження у зв'язку із поширенням COVID-19:

На більшій території Португалії ✅ дозволено відновити діяльність більшості установ / організацій / підприємств; при цьому дозволено виконувати службові обов’язки, які не можуть бути реалізовані в режимі дистанційної роботи; ✅дозволено займатись спортом (в спортзалах та на відкритому повітрі); дозволено функціонування закладів громадського харчування та культурних інституцій (більше див. на https://covid19estamoson.gov.pt/ за умови дотримання протиепідемічних рекомендацій 🧼🖐   +    🧍↔️🧍     +     😷 

Деякі регіони Португалії мають більш суворі обмеження, рекомендуємо перевіряти актуальні правила в окремих регіонах на https://covid19estamoson.gov.pt

На всій території Португалії 🔥 продовжено застосування вимоги обов’язкової ізоляції осіб, які мають позитивний результат тесту на COVID-19 або хворі на коронавірус.

На всій території Португалії вимагається носіння маски 😷 в усіх громадських місцях, в тому числі на вулиці та на роботі, в закритих громадських місцях: громадському транспорті, магазинах, торгових центрах, навчальних закладах та ін.; рекомендується регулярно мити або дезінфікувати руки.

Повний перелік обмежень оприлюднений португальською мовою на сайті https://www.portugal.gov.pt/ та https://covid19estamoson.gov.pt/

Якщо Ви не володієте португальською мовою, Ви можете скористатися автоматичним перекладом сторінки українською через Google Translate  (Посольство не несе відповідальність за якість автоматичного перекладу, у разі сумнівів щодо правильності перекладу рекомендуємо звернутись до португальської версії сайту).

✈ Громадяни України, які прибувають до континентальної Португалії або до автономних регіонів архіпелагу Мадейра та Азорських островів, незалежно від того, з якої країни вони прилітають, повинні надати довідку з негативним результатом ПЛР-тестування на COVID-19,  який було зроблено протягом останніх 72 годин до подання документів. Всі пасажири, які прибувають з Бразилії, ПАР та Індії (незалежно від того чи вони почали свою подорож з цієї країни чи вони були в цій країні транзитом) мають відбути 14-денну самоізоляцію по приїзду в Португалію, для чого вимагається заповнити форму https://travel.sef.pt/Forms/Default.aspx. 📑 


португалія - особливості перебування в португаліїДозволено здійснювати важливі подорожі. Всі подорожуючі, які прибувають на Майдеру, обов’язково повинні надати до посадки в літак довідку з негативним результатом ПЛР-тестування на COVID-19, який було зроблено протягом останніх 72 годин до подання документів. Тест може бути зроблений в сертифікованій лабораторії, яка визнана на національному або міжнародному рівні. На території Португалії тест для подорожі на Мадейру можна зробити безкоштовно в лабораторіях, які зазначені на https://covidmadeira.pt/ Довідка про результати тестування повинна подаватись при реєстрації на рейс, при посадці та по прибуттю на Мадейру. Тест може подаватись в електронному вигляді або роздрукованим на папері; підтвердження у формі "смс з результатами тесту" не приймається.

Якщо тест на коронавірус було зроблено в лабораторії, яка не зазначена в списку Служби з питань охорони здоров'я Автономного регіону Мадейра, подорожуючому необхідно буде пройти ще одне тестування по прибуттю на Мадейру (термін очікування результатів - 12 год., очікування може проходити за місцем запланованого проживання). Якщо тест, проведений на Мадейрі показує позитивний результат, така особа (або родина) залишається на примусовий карантин від 14 днів на Мадейрі островах. Повернення до країни, з якої прибула така особа/родина, можливе тільки після отримання довідки про негативний результат тесту (тестування проводиться за стандартною для всіх подорожуючих, незалежно від громадянства.  Подання тесту не вимагається стосовно дітей до 12 років, які не мають ознак захворювання в момент подорожі; від осіб, які мають офіційний медичний документ, що перехворіли на коронавірус протягом останніх 90 днів та повністю одужали; від осіб, які мають підтвердження про завершений курс щеплення вакцинами, які зазначені на https://www.madeira.gov.pt/Covid19/DecisoesExcecionaisCovid19.

Також вимагається заповнення онлайн форми 📑 на платформі www.madeirasafe.com (заповнити форму необхідно в період від 48 до 12 годин до прибуття на Мадейру та отримати відповідний код). Після прибуття на Мадейру всі пасажири повинні пройти температурний контроль. 

Про правила перебування на Мадейрі, правила пересування між островами архіпелагу та відповідні обмеження, які застосовуються див. https://www.madeira.gov.pt/Covid19/DecisoesExcecionaisCovid19, а також на http://www.visitmadeira.pt/pt-pt/info-uteis/corona-virus-(covid-19)/informacoes-aos-visitantes-(covid-19)   


португалія - особливості перебування в португаліїДозволено здійснювати  важливі подорожі. Всі подорожуючі, які прибувають на Азорські острови, обов’язково повинні надати до посадки в літак довідку з негативним результатом ПЛР-тестування на COVID-19, який було зроблено протягом останніх 72 годин до подання документів. Тест може бути зроблений в лабораторії, яка визнана на національному або міжнародному рівні. На території Португалії тест для подорожі на Азорські острови можна зробити безкоштовно в лабораторіях, які зазначені на https://destinoseguro.azores.gov.pt/?page_id=8908 Довідка про результати тестування повинна подаватись в електронному вигляді або роздрукованим на папері; підтвердження у формі "смс з результатами тесту" не приймається.

Якщо тест на коронавірус було зроблено в лабораторії, яка не зазначена в списку Служби з питань охорони здоров'я Автономного регіону Азорські острови, подорожуючому необхідно буде пройти ще одне тестування по прибуттю на Азорські острови (до отримання результатів необхідно самоізолюватись, термін очікування - до 48 год.). Якщо тест, проведений на Азорських островах показує позитивний результат, така особа (або родина) залишається на примусовий карантин від 14 днів. Повернення до країни, з якої прибула така особа/родина, можливе тільки після отримання довідки про негативний результат тесту (тестування проводиться за стандартною для всіх подорожуючих, незалежно від громадянства.  Подання тесту не вимагається стосовно дітей до 12 років, які не мають ознак захворювання в момент подорожі; від осіб, які мають офіційний медичний документ, що перехворіли на коронавірус протягом останніх 90 днів та повністю одужали; інші - див. на https://destinoseguro.azores.gov.pt/?page_id=8908.

Також вимагається заповнення онлайн форми 📑 на платформі https://mysafeazores.com

Про правила перебування на Азорських островах, правила пересування між островами та відповідні обмеження, які застосовуються див. https://covid19.azores.gov.pt/ 


✈ Правила прибуття на Мадейру та Азори також див. на https://www.sns24.gov.pt/tema/doencas-infecciosas/covid-19/prevencao/prevencao-dos-viajantes/viajar-para-a-madeira-e-acores/.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux