01 березня 2020 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України № 85 від 29.01.2020 року, положеннями якої затверджено Порядок ведення обліку громадян України, які проживають за межами України, який містить низку суттєвих змін у сфері ведення консульського обліку.
1. Заява zayava-1.docx ( .docx , 20.34 Кб ) 📝особи, яка досягла 16-річного віку, подана нею особисто або в інший спосіб.
У разі взяття на постійний чи тимчасовий консульський облік особи, яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, заява zayava-2.docx ( .docx , 19.36 Кб )подається одним із батьків, опікунів, піклувальників або інших законних представників zayava-3.docx ( .docx , 19.23 Кб )
2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий на ім’я особи, яка приймається на консульський облік, а також копія сторінки даних паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
3. Копія сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відміткою, що підтверджує факт оформлення в установленому законодавством порядку документів для виїзду за кордон на постійне проживання (для постійного консульського обліку).
4. Копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи (паспорта громадянина України, свідоцтва про народження, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини).
5. Копія довідки про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання або паспорта громадянина України у формі книжечки (за наявності таких документів) — для взяття на тимчасовий консульський облік.
6. Копія виданого компетентними органами Португальської Республіки дозволу, що дає право на проживання - título de residência (у разі наявності).
7. Копія документа, виданого компетентними органами Португальської Республіки, що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на її території, яка належить до консульського округу Консульства України в м. Порту - atestado de residência de junta da freguesia.
8. Оригінал документа про сплату консульського збору.
9. Оригінал та копія паспортного документа законного представника (паспортного документа іноземця, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, службового паспорта України, дипломатичного паспорта України) та документів, що підтверджують повноваження законного представника особи, яка приймається на облік (подаються у разі взяття на облік особи яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною).
10. Копія рішення органу опіки та піклування про надання дитині статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування — для взяття на тимчасовий консульський облік.
З 1 березня 2020 року застосовується стягнення консульського збору (18 євро) за взяття на тимчасовий та постійний консульський облік осіб – пред’явників паспорта громадянина України для виїзду за кордон, які досягли 16-річного віку.
Консульський збір за взяття на тимчасовий та постійний консульський облік стягується у подвійному розмірі (36 євро) за розгляд заяви в терміновому порядку (в день звернення у разі наявності технічної можливості).
Громадяни України приймаються на тимчасовий консульський облік строком на один рік.
Зазначений строк може бути збільшений відповідно до строку дії Titulo de Residência, але не може перевищувати п’яти років.
Строк перебування на постійному консульському обліку необмежений. Особа, яка перебуває на постійному консульському обліку, зобов’язана кожні десять років звертатися до Консульства для актуалізації даних про себе. Актуалізація даних, що містяться в обліковій картці, відбувається шляхом подання заяви довільної форми.
Зняття з консульського обліку та проставляння відповідної відмітки (штампу) в паспорті здійснюється на підставі заяви громадянина України, яка подається разом з іншими документами до Консульства особисто.