• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Português
Поради подорожуючим
Опубліковано 29 січня 2020 року о 16:23
  • Столиця: м. Лісабон
  • Населення: 10 314 743
  • Площа: 92 090 км²
  • Різниця в часі з Україною: -2
  • Мова: португальська
  • Релігія: католицизм
  • Грошова одиниця: євро
  • Телефонний код країни: (+351)
  • Офіційний сайт Португалії, орієнтований на іноземців: http://www.turismodeportugal.pt/pt/Paginas/homepage.aspx 

Перетин іноземцями кордону з європейськими країнами регламентує Шенгенський прикордонний кодекс. Прикордонна перевірка  на правилах, прописаних у цьому документі, і зводиться до головної мети – переконатися, що подорожуючий не планує порушувати європейські міграційні правила.

Прикордонник має право перевірити виконання п'яти вимог, причому ці вимоги не залежать від наявності візи, вони діють рівною мірою для мандрівників, які перетинають кордон у межах як візового, так і безвізового режиму. Умови в'їзду до ЄС наступні:

1) наявність документа для перетину кордону (наприклад, закордонного паспорту);

2) переконливе обґрунтування мети та умов перебування у країнах Європи;

3) наявність достатніх фінансових коштів для перебування в ЄС та для повернення додому;

4) відсутність мандрівника у переліку осіб, яким заборонений в'їзд до ЄС;

5) відсутність з боку мандрівника загрози для громадського порядку, безпеки, громадського здоров'я та міжнародних відносин.  

Для перевірки мети поїздки на кордоні можуть попросити такі підтверджуючі документи:

Для бізнес-подорожей і відряджень:

  • запрошення на зустріч
  • інший документ, що підтверджує торговельні або ділові відносини
  • квиток на виставку або захід, якщо метою поїздки є їхнє відвідування

Для туризму або приватних подорожей:

  • бронювання проживання або запрошення в довільній формі, якщо ви збираєтеся зупинитися у друзів
  • зворотний квиток (якщо ви подорожуєте автомобілем, це не обов'язкова вимога)
  • маршрут або план вашої поїздки, якщо ви подорожуєте автомобілем

Для подорожей з метою навчання:

  • сертифікат про реєстрацію/зарахування до навчального закладу/курсів/школи
  • студентське посвідчення або сертифікат про відвідування курсів

Для подорожей з метою участі в політичних, наукових, культурних, спортивних або релігійних заходах або з іншою метою:

  • запрошення, вхідні квитки, дані про реєстрацію або програми; у них має бути вказана назва організації, яка запрошує, та термін перебування
  • будь-які інші прийнятні документи, що підтверджують мету візиту

В якості доказу фінансової спроможності або забезпечення поїздки мандрівник може надати такі варіанти підтвердження (на власний вибір):

  • готівкові кошти
  • тревел-чеки
  • оплачене проживання та квитки
  • фінансові гарантії сторони, яка запрошує
  • кредитні картки міжнародних платіжних систем

Важливо! Виписки з банків про стан рахунку, довідки з місця роботи та інші подібні документи не включені до списку та не обов'язкові до надання.

Водночас, якщо у прикордонника виникнуть сумніви, на кордоні вас можуть попросити підтвердити наявність коштів на банківському рахунку – за допомогою банкоматів у зоні прикордонного контролю, інтернет-банкінгу або телефонного дзвінка у банк.

Якщо є бажання, ви можете везти із собою чек з банкомату або інший підтверджуючий документ, але ви не зобов'язані цього робити; прикордонник не має права відмовити вам у в'їзді лише на тій підставі, що у вас немає паперу з печаткою банку. Вибір документа, що підтверджує наявність коштів, залишається за вами.

Також у вас можуть запросити діючу медичну страховку міжнародного зразка, але її наявність не є обов'язковою, а її відсутність не може стати підставою для відмови у в'їзді.

Складаючи маршрут автоподорожі до ЄС, перевіряйте завантаженість пунктів перетину кордонів на електронному сервісі Державної Прикордонної Служби України.

Біометричний паспорт для виїзду за кордон – головна умова безвізового перетину кордону з країнами Європи.

Біометричний закордонний паспорт дійсний протягом 10 років – як і паспорт старого зразка.

Основна відмінність біометричного паспорта від документа старого зразка – наявність електронного чіпа, де записані оцифрована фотографія, відбитки пальців та підпис власника паспорта в електронній формі. У низці випадків паспорти оформлюють без «пальчиків» і без підпису (зокрема, для дітей, для тих, хто фізіологічно не може здати відбитки, або коли апарат у відділенні ДМС чомусь «не читав» пальці - таке теж трапляється). Паспорт при цьому не втрачає статусу біометричного і так само дає право користування безвізом. Більше того, фахівці ДМС кажуть, що європейський прикордонник навіть не знатиме, що ваша біометрика «неповна» – доступ до зони паспортного чипа з відбитками мають лише українські держоргани.

Важливо! Біометричний закордонний паспорт, з яким мандрівник в'їжджає до ЄС, повинен бути дійсний не менше 3 місяців після запланованого повернення додому.

Міняти старий паспорт на біометричний чи ні – кожен вирішує сам. Обов'язкової вимоги замінити звичайний закордонний паспорт на біометричний не існує. Ті, у кого є закордонний паспорт старого зразка, можуть продовжувати їздити до ЄС за чинною візою до закінчення терміну її дії, а потім знову звертатися до консульств по нові візи. Ви також можете оформити новий закордонний паспорт, залишивши у себе старий.

Отримати біометричний закордонний паспорт можна в будь-якому з підрозділів Державної міграційної служби України, в Центрах обслуговування громадян «Паспортний сервіс», у деяких Центрах надання адміністративних послуг.

Детальну інформацію про правила оформлення біометричних закордонних паспортів та інформацію, яку вони містять, можна отримати на офіційному сайті Державної міграційної служби України. На ньому ж можна знайти список необхідних документів і вартість оформлення паспорта.

При перетині кордону країн ЄС, прикордонні офіцери ЄС можуть попросити інші документи, що підтверджують мету поїздки, зокрема, такі як листи-запрошення, бронювання готелів, квитки у зворотній бік.

Подорожувати до ЄС можна з будь-яким документом для в'їзду за кордон. Якщо мандрівник перетинає кордон з паспортом старого зразка з візою, він проходить таку саму перевірку на доброчесність, як і безвізові мандрівники (див. розділ «Які документи можуть запитати у мене на кордоні з ЄС»).

Українці, які мають паспорт старого зразка з діючою мультивізою до країн Шенгенської зони, можуть паралельно оформити біометричний паспорт. 

А ось у біометричні паспорти після початку роботи безвізового режиму шенгенські візи ставити вже не будуть.

При будь-якій поїздці не забувайте два основних правила Шенгенської зони:

  • не працювати у країнах ЄС без робочої візи
  • не перевищувати строк перебування у 90 днів протягом кожних 180 днів

Ці два правила діють і для візових, і для безвізових мандрівників.

Посольство Португалії в Україні

Адреса: вул.Івана Федорова 12, оф.8, м.Київ, 01901 Україна

Номер телефону: +(380) 442875871/72; +(380) 442874787

Факс: +(380) 442302625

E-mail консульського відділу: [email protected]

Веб-сайт: https://www.portaldascomunidades.mne.pt/pt/

Відповідно до законодавства ЄС паспортний документ подорожуючого має бути терміном дії не менше 3-х місяців з  дати в’їзду в країну ЄС та бути виданим протягом попередніх 10 років.

Візова анкета: http://www.secomunidades.pt/vistos/index.php?option=com_content&view=article&id=171&Itemid=14&lang=en

Перелік документів, необхідних для відкриття візи в Португалію: http://www.secomunidades.pt/vistos/images/docs/documentacao_ukr.pdf

Мандрівнику, який перетинає кордон з ЄС, можуть відмовити у в'їзді при порушенні будь-якої з п'яти вимог Шенгенського прикордонного кодексу (див. розділ «Які документи можуть запитати у мене на кордоні з ЄС»). Можливі причини відмови:

  • відсутність діючого закордонного паспорта, чинної візи або посвідки на проживання
  • мандрівник не може обґрунтувати мету і умови свого перебування в ЄС
  • відсутність підтвердження достатніх фінансових коштів для перебування в ЄС, а також для повернення у країну постійного проживання або транзиту до третьої країни
  • наявність «червоних прапорців» у Шенгенській інформаційній системі щодо особи мандрівника, а саме:

– якщо він визнаний винним у скоєнні злочину на території ЄС;

– якщо є підстави припускати, що він вчинив тяжкий кримінальний злочин або має намір скоїти такий злочин на території будь-якої держави-члена ЄС;

– якщо раніше він був депортований з ЄС і термін заборони на в'їзд ще не скінчився.

  • мандрівник вважається особою, яка може загрожувати громадському порядку, внутрішній безпеці або міжнародним відносинам будь-якої з держав-членів ЄС.

Культурні, релігійні та побутові рекомендації:

-          португальці починають спілкування та налагодження відносин з довіри. Португалія – бюрократична країна, саме тому налагодження добрих міжособистісних відносин, заснованих на довірі є запорукою досягнення успіхів;

-          португальці – одні з найкращих переговорників в світі;

-          запрошення на вечерю на 20.00 або 20.30 означатиме, що основна страва подаватиметься приблизно о 22.00;

-          у своїх зверненнях використовують «фамільярну» форму tu (Ви) незалежно від місця. Крім того, можна також використовувати O Senhor (A Senhora). Намагайтеся не використовувати Você (неприйнятна та неповажна форма звернення). Не треба соромитися звертатися O Senhor (A Senhora) Doutor до будь-кого, хто є більш освіченим та кваліфікованим ніж ви;

-          не прийнято позіхати і потягуватися в громадських місцях;

-          не треба піддавати сумнівам історичну велич Португалії - португальці заслужено пишаються своїм минулим, особливо на тлі того скромного місця, яке країна займає сьогодні;

-          бажано ніколи не порівнювати португальців з іспанцями - незважаючи на безумовну подібність мов, звичаїв, національних культур та характерів, португальці сприймають таке порівняння досить неприємно. 

  • Португалія характеризується відносно низьким рівнем злочинності. Водночас, спостерігається зростання певних видів правопорушень. Зокрема, в літній період неухильно зростає кількість кишенькових крадіжок, особливо біля популярних туристичних об'єктів та ресторанів, у громадському транспорті, при масовому скупченні людей. Найчастіші об’єкти крадіжок – гаманці, мобільні телефони, сумки з речами.
  • Не варто втрачати пильності і щодо власного чи орендованого автомобіля. У жодному випадку не рекомендовано залишати в авто цінні речі.
  • Злочини сексуального характеру не є частими, проте необхідно бути обачними та пильними. Також трапляються випадки використання наркотичних засобів, зокрема, GHB – «клубного наркотику», або рідкого екстазі. Рекомендовано самостійно купувати напої та тримати їх в полі зору, щоб переконатися, що до них нічого не додано.
  • Рекомендовано мати при собі копію закордонного паспорта, а також зберігати копії паспортів (внутрішнього та закордонного), а також інших важливих документів, на персональних електронних скриньках з метою швидкого доступу до таких копій у випадку втрати оригіналів.
  • Не варто купувати з рук у незнайомих осіб предмети електроніки та фототехніки, а також прикраси. Найчастіше це вкрадені речі. Купівля краденого – тяжкий злочин у Португалії. При цьому не береться до уваги незнання покупця про походження товару.
  • Серйозним кримінальним злочином в Португалії, який тягне за собою суворе покарання, вважається торгівля наркотиками.
  • Азартні ігри є законними виключно в належним чином ліцензованих установах, зокрема, офіційних казино. Поліція має право без попередження, за наявною інформацією про організацію та проведення азартних ігор в несанкціонованих приміщеннях, затримувати, заарештовувати, оштрафувати або ув’язнити всіх присутніх у цих приміщеннях. У разі виникнення сумнівів, перед відвіданням закладів для азартних ігор, переконайтеся чи відповідний заклад є ліцензованим.
  • Правила поведінки на пляжах Португалії
  • В Португалії поширені смертельні випадки внаслідок утоплення на пляжах або басейнах. Офіцери Морської поліції мають право оштрафувати порушників, які не дотримуються правил безпеки.
  • Найсуворішими попереджувальними знаками є прапорці на пляжах. Червоний прапор вказує на небезпеку: заборонено входити у воду. Жовтий прапор дозволяє знаходитися біля води, проте заборонено плавати. Зелений прапор вказує на дозвіл плавати. Необхідно суворо дотримуватися порад щодо наявності у воді медуз. Не рекомендується купатися на пляжах з сильними течіями, пірнати у воду де можуть бути підводні каміння або мала глибина, наслідком чого може бути серйозна травма та навіть смерть.
  • За ігнорування та невиконання вимог попереджувальних знаків також можуть бути накладені відповідні штрафи.
  • Лісові пожежі
  • В Португалії часто відбуваються лісові пожежі, особливо протягом спекотних літніх місяців. Найбільш ризиковані регіони – центральні та північні. Необхідно бути обережним при відвідуванні лісистої місцевості, а також переконатися, що в результаті організації пікніків на свіжому повітрі не залишилися вогненебезпечні речовини (непогашені цигарки, вуглі тощо). Спричинення лісової пожежі в Португалії розглядається як кримінальний злочин, навіть якщо скоєний ненавмисно.
  • Інтерактивна карта з інформацією про ризики виникнення лісових пожеж: http://www.ipma.pt/pt/ambiente/risco.incendio/index.rcm.jsp?dia=dh
  • Відстежувати актуальну інформацію щодо пожеж на території Португалії також можливо через веб-ресурс Національної служби цивільного захисту:
  • http://www.prociv.pt/en-us/SITUACAOOPERACIONAL/Pages/default.aspx?cID=5
  • Веб-сторінка Європейської метеорологічної служби: http://www.meteoalarm.eu/index2.php?country=PT&day=0&lang=
  • Згідно законодавства Португалії в першу чергу право на працевлаштування в країні мають наступні пріоритетні категорії громадян:
  • громадяни Португалії
  • громадяни з інших країн-членів ЄС/ЄЕП
  • громадяни інших країн, з якими ЄС підписав договір про вільне пересування осіб
  • громадяни третіх країн, які мають дозвіл на проживання в Португалії.
  • Щороку затверджується загальнаквота можливого найму іноземних працівників – кількість робочих місць, які за експертними оцінками не будуть зайняті пріоритетними категоріями громадян. В рамках цієї загальної квоти визначаються окремі квоти для кожного з автономних регіонів у відповідності до їхніх потреб. Інститут працевлаштування та професійної підготовки (IEFP) відповідає за постійне оновлення інформації щодо кількості вільних робочих місць в рамках квоти тощо.
  • Поза рамками квоти, на вакансії, які не можуть бути закрити перерахованими пріоритетними категоріями працівників, португальські компанії мають право наймати іноземних робітників за умови, що вони:
  • мають контракт або проект контракту з португальським роботодавцем
  • володіють відповідними навичками, знаннями, кваліфікацією, які потрібні даному роботодавцю.
  • Якщо протягом 30 днів з моменту оголошення вакансії, португальський роботодавець не знайшов кандидатури серед пріоритетних категорій громадян, він може отримати відповідну довідку від Інститута працевлаштування та професійної підготовки, і з цією довідкою та проектом контракту звернутися до Генеральної інспекції праці (IGT) за дозволом для укладення контракту з іноземним працівником.
  • Уже з цим дозволом від Генеральної інспекції праці, довідкою від Інституту працевлаштування та професійної підготовки, контрактом (чи проектом контракту), підтвердженням про наявність помешкання, довідкою про стан здоров’я та іншими документами, іноземний працівник звертається до посольства/консульства Португалії для отримання візи.
  • Для легального працевлаштування в Португалії українські громадяни повинні обов’язково отримати візу.
  • Виходячи з вищенаведеного, першим кроком на шляху працевлаштування у Португалії є пошук роботодавця.
  • При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензіції на представництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт - www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).
  • Медична допомога в Португалії є платною. Туристам, які перебувають в Португалії короткий час (наприклад до 1 місяця) рекомендовано мати страховий медичний поліс. У разі якщо особа планує перебувати в Португалії до 6 місяців протягом 12-місячного періоду, необхідно оформлювати спеціальний довгостроковий страховий поліс або міжнародний страховий медичний поліс, який охоплюватиме і період перебування в рідній країні і період перебування закордоном.
  • Необхідно звернути увагу, що більшість міжнародних страхових полісів включають витрати на репатріацію або евакуацію, пересилання (авіа сполученням) тіла особи, у випадку смерті за кордоном.
  • Аптеки в Португалії, як правило, відкриті з понеділка по п'ятницю, з 9:00 до 13:00 та з 15:00 до 19:00. У вихідні дні, вони, як правило, відкриті в ранкові години, з 9:00 до 13:00.
  • У будь-якій аптеці можна знайти перелік аптек, що надають послуги 24/7.
  • Санітарно-епідеміологічна
  • Ввезення іноземної та національної валюти не обмежене, проте при в’їзді або виїзді з країни суму у розмірі 10 000 євро або більше (або еквівалент в іншій валюті) необхідно задекларувати.
  • Під час подорожі до країн ЄС, в тому числі до Португалії, ви можете ввезти тютюнову та алкогольну продукцію для особистого користування, але не для перепродажу, зокрема: до 200 шт. сигарет, до 250 гр. тютюну, 1 л міцних спиртних напоїв та 2 л. вина.
  • Митний контроль може носити вибірковий характер. Прикордонні офіцери мають право перевірити будь-який багаж, а також провести особистий огляд подорожуючого.
  • Додаткову інформацію щодо правил в’їзду та виїзду з країн ЄС можна знайти за посиланнями: http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/non-eu-nationals/index_en.htm або http://www.sef.pt/portal/V10/EN/aspx/page.aspx.
  • Митні правила для мандрівників, які прибувають до ЄС, можуть відрізнятися в залежності від країни в'їзду. Причина - у країнах-членах ЄС існує певна самостійність у цьому питанні. Митні правила у межах безвізового режиму повністю ідентичні правилам для подорожуючих з візами.
  • Перед поїздкою рекомендуємо ознайомитися з митними правилами держави, кордон якої ви плануєте перетинати.
  • Існують і базові митні вимоги, які однакові практично для всіх країн ЄС. Якщо мандрівник в'їжджає до ЄС з країни, що не входить до загального ринку (у тому числі з України) і не перевозить комерційний вантаж, то він може ввезти без мита, ПДВ та акцизних зборів товари у наступних межах:
  • до 430 євро сумарно на людину, яка подорожує на повітряному або морському транспорті
  • до 300 євро сумарно на людину, яка подорожує іншими видами транспорту
  • Деякі держави-члени ЄС зменшують ці суми до 150 євро для мандрівників молодше 15 років.
  • У ці суми не включається вартість самих предметів багажу – валіз, сумок – і медичних товарів, що ввозяться лише для особистого користування мандрівника.
  • Окремі особисті речі вартістю понад 175 євро не можна розділити між декількома мандрівниками.
  • В якості особистих речей розглядаються:
  • нові, що не були у використанні, товари лише для особистого використання мандрівником або його родиною
  • товари, призначені для подарунка, якщо вид та кількість даних товарів не вказує на ввезення у комерційних цілях
  • До обмежень з особистого багажу не відноситься одяг, косметика та інші речі мандрівників, що були у використанні, – тобто вартість ваших речей підтверджувати та доводити не потрібно.
  • Досить жорсткі правила діють для ввезення підакцизних товарів – алкоголю, тютюну і палива. Кожна країна-член ЄС визначає обмежувальний рівень для таких товарів, однак вони не можуть перевищувати максимально прийнятий обсяг:
  • 1 літр алкогольних напоїв (якщо масова частка етилового спирту понад 22%)
  • 2 літри алкогольних напоїв (якщо масова частка етилового спирту менше 22%)
  • 4 літри вина
  • 16 літрів пива
  • 40 сигарет або 20 сигарил, або 10 сигар, або 50 грамів тютюну (якщо приїжджаєте автомобілем, потягом або переходите кордон пішки)
  • 200 сигарет або 100 сигарил, або 50 сигар, або 250 грамів тютюну (якщо прибуваєте літаком або кораблем)
  • паливо для транспортного засобу у межах одного повного бака такого транспортного засобу плюс до 10 літрів палива у переносному контейнері
  • Для мандрівників до 17 років норми ввезення алкоголю і тютюну не діють, їм заборонено ввезення та використання подібних товарів.
  • Усі товари, що перевищують описані обмеження, потрібно задекларувати. Вони підлягають сплаті митних зборів, ПДВ і акцизних зборів у залежності від типу товару; будьте готові до того, що ця процедура може виявитися непростою та недешевою.
  • Також необхідно декларувати суму готівки, що ввозиться, якщо вона перевищує 10 000 євро на людину.
  • Усе це стосується правил, що діють в ЄС; не забувайте також про українські митні норми. Наприклад, для вивезення готівки на суму понад 10 000 євро на людину потрібно не тільки задекларувати ці кошти, але й узяти банківську довідку про те, що вони нещодавно були зняті з рахунку.
  • Всі країни ЄС повинні дотримуватися суворих загальних ветеринарних стандартів. Товари, що ввозяться до Португалії, з метою забезпечення здоров’я населення та тварин, мають відповідати санітарним і фітосанітарним вимогам ЄС.
  • У разі в’їзду до країни ЄС, в тому числі Португалії, заборонено ввозити будь-які м’ясні та молочні продукти без офіційної ветеринарної документації.
  • Разом з тим, дозволено ввозити сухе дитяче молоко, дитяче харчування та продукти харчування, необхідні для медичних цілей. Крім того, дозволено ввозити в обмежених кількостях та для особистого споживання інші тваринні продукти, включаючи рибні продукти, равликів та мед.
  • Додаткову інформацію щодо того, що ви можете взяти з собою, можна знайти за посиланням: http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/carry/index_en.htm.
  • Водночас, для ввезення до країн ЄС, в тому числі Португалії, домашніх тварин (собаки, кішки тощо), необхідно дотримуватися таких умов:
  • - домашні тварини повинні мати імплантований транспондер (мікрочіп);
  • - домашні тварини повинні бути вакциновані проти сказу кваліфікованим ветеринаром;
  • - домашні тварини повинні пройти тест на виявлення антитіл проти сказу;
  • - домашні тварини повинні бути документовані Сертифікатом здоров’я, виданим уповноваженим ветеринаром та засвідченим компетентним органом, що містить буквено-цифровий код, який відображається на транспондері, подробиці про вакцинацію проти сказу, деталі забору крові, тощо. Зазначений Сертифікат є дійсним протягом 10 днів з дня видачі ветеринаром до дати документальної та контрольної перевірки у пунктах в’їзду до країни ЄС. У разі перевезення тварин по морю, термін дії Сертифікату продовжується на відповідний період поїздки по морю.
  • - пред’явлення власником тварини заяви щодо некомерційного характеру пересування тварини;
  • - дотримання умови перетину кордону осіб із тваринами у визначених ЄС точках в’їзду (http://ec.europa.eu/food/animals/docs/pm_non-com_entry_prt.pdf ).

 Додаткову інформацію, щодо виключень з правил стосовно пересування через державні кордони ЄС, в тому числі Португалії, домашніх тварин можна знайти за посиланням: http://ec.europa.eu/food/animals/pet-movement/eu-legislation/non-commercial-non-eu/index_en.htm

  • На дорогах Португалії діє правосторонній рух. Якщо не вказано інше, транспортні засоби, що наближаються праворуч, мають пріоритет на площах і на перехрестях. На перехрестях з круговим рухом, транспортні засоби, які знаходяться вже на перехресті з круговим рухом мають переважне право проїзду. Дорожні знаки відповідають міжнародним правилам дорожнього руху.
  • Обмеження швидкості для мотоциклів та транспортних засобів вантажопідйомністю менше 3,5т (якщо інше не вказано дорожніми знаками):
  • 50 км / год
  • міські дороги
  • 90 км / год
  • інші (звичайні) дороги
  • 120 км / год
  • автомагістралі / швидкісні автомагістралі
  • Використання ременів безпеки всіма пасажирами та дитячих крісел є обов’язковим. В Португалії забороняється використовувати мобільний телефон водієм під час руху транспортного засобу, за винятком використання гучномовного обладнання або навушників.
  • За порушення правил дорожнього руху ЄС, зокрема водіння автотранспортним засобом в нетверезому стані, передбачаються суворі покарання – від штрафу у розмірі до 2 500 євро до позбавлення волі до 1 року. Штрафи виписуються на місці скоєння правопорушення.
  • Для туристів, які подорожують на власному авто, дозволений термін перебування в країнах ЄС, в тому числі в Португалії, становить до 180 днів протягом 12-місячного періоду. При цьому, особа не має використовувати свій транспортний засіб для будь-яких інших цілей, окрім туризму. У разі, якщо особа планує залишатися на території Португалії на довший строк, вона має звернутися до відповідного митного органу для юридичного оформлення ввезення авто. Разом з тим, законодавством передбачено штрафні санкції за виїзд з країни без свого транспортного засобу.
  • На дорогах Португалії у 2014 році було зареєстровано 638 смертельних випадків. Це 6,1 смертельних випадків на 100000 населення.
  • З довідником Європейської Комісії щодо правил використання автотранспортних засобів, можна ознайомитися за посиланням: http://ec.europa.eu/transport/road_safety/going_abroad/portugal/index_en.htm та http://www.theaa.com/motoring_advice/overseas/general_advice.html.
  • В Португалії можлива оренда автотранспортного засобу. Послуги з оренди автомобілів доступні в аеропортах, міжнародних залізничних вокзалах та великих містах. Для оренди автотранспортного засобу особа повинна:
  • - досягти 21 – 25 річного віку, в залежності від правил відповідної компанії;
  • - мати дійсний паспорт, що посвідчує особу;
  • - мати водійські права, терміном дії більше 1 року.
  • У разі, якщо водійське посвідчення не містить переклад англійською мовою, необхідно надати водійські посвідчення міжнародного та національного зразків.
  • Способи оплати оренди авто: приймаються кредитні картки American Express, MasterCard (крім дебетових карт), Visa (крім дебетових карт). Інші способи оплати не передбачені.
  • Необхідно звернути увагу, що розрахунок кредитними картками в невеликих містах та сільській місцевості може бути ускладненим, тому рекомендуємо мати при собі готівку.
  • Кредитна карта має бути випущена на ім'я основного водія та сума на ній має бути достатньою для покриття франшизи / депозиту. У разі, якщо особа не надасть дійсну кредитну карту, якщо на кредитній карті не буде достатньо коштів або кредитна карта оформлена не на ім'я основного водія, співробітник компанії з оренди авто може відмовити в отриманні автомобіля. У цих випадках сплачені кошти за бронювання авто не повертаються.
  • Крім того, перед орендою авто необхідно:
  • - переконатися якою буде відповідальність у разі ДТП;
  • - уважно оглянути автомобіль у присутності представника компанії орендодавця (як перед використанням, так і після);
  • - отримати розписку про те, що авто повернуто після використання в хорошому робочому стані.
  • Більш детальна інформація щодо оренди автомобіля знаходиться за посиланням: http://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/cars/car-rental-abroad/index_en.htm.
  • Задля забезпечення вашої безпеки та в екстрених ситуаціях слід користуватися такими телефонами:
  • 112 - є одним з номерів екстрених служб в Португалії. На 112 можна зателефонувати з мобільного телефону навіть без SIM-карти. На всі дзвінки відповідають протягом 5 секунд португальською та англійською мовами.

  • Поліція - 213943680, 213421623 або
  • Guarda Nacional Republicana (GNR) - http://www.gnr.pt/contactos.aspx
  • Polícia Segurança Publica (PSP) - http://www.psp.pt/Pages/defaultPSP.aspx
  •  
  • Телефон довіри служби зниклих дітей - 116 000
  • Пожежна служба – 112
  • Невідкладна медична допомога – 112, 808 24 24 24 або http://www.inem.pt/, http://www.saude24.pt/PresentationLayer/home_00.aspx
  •  
  • Аварії в системах життєзабезпечення:
  • Газ – 800201722
  • Електрика – 800506506
  • Вода – 800201600

  • Екстрені телефони МЗС Португалії:
  • - інформаційна система МЗС Португалії: 213946326;
  • - кабінет невідкладної консульської інформації: 707202000; 961706472.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux