• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Стаття консула-керівника А.В.Коваля до Дня Незалежності України в газеті „Jornal de Notícias” (за посиланням мовою оригіналу)
Опубліковано 22 серпня 2017 року о 12:41

http://www.jn.pt/opiniao/convidados/interior/o-dia-da-ucrania-8719767.html

 

День Незалежності України

 У розмаїтті свят кожної держави найвеличнішим, без сумніву, є  національне – День Незалежності.

Як кожен з нас прагне свободи вибору, так нема держави без можливості приймати самостійні рішення, які підкорюються власним бажанням та інтересам і не потребують зовнішніх вказівок та наказів, як кожен з нас здатний самостійно визначати цілі, завдання та методи їх досягнення, так незалежність держави — то, насамперед, суверенітет, відсутність політичної чи будь-якої іншої підлеглості.

24 серпня 1991 року Верховною Радою Української РСР було прийнято Акт проголошення незалежності України, проте фактично це було історичне рішення відновлення Україною самостійності у ХХ столітті, проголошеної 22 січня 1918 року.

Засадничі ознаки держави сучасна Україна успадкувала з різних періодів своєї багатої історії: від Русі - цивілізаційний вибір, який визначився із прийняттям християнства у 988 році, Київ – столицю, політичний і культурний центр українських земель упродовж понад тисячу років, гривню – назву грошової одиниці та назву Україна, що вперше згадується в Іпатіївському літописі 1187 року; від Галицько-Волинської держави синьо-жовті барви національного прапора та утвердження європейського вектора розвитку; від Великого Князівства Литовського європейську традицію міського самоврядування – магдебурзьке право; від козацької доби республіканські традиції народовладдя,  одну з перших європейських конституцій нового часу,  укладену Пилипом Орликом 1710 року.

Під час Української революції 1917–1921 років вперше українці створили незалежну національну державу. Від української державності того періоду нам залишилися демократичні засади державного будівництва, перший парламент, створений у березні 1917 року; перший уряд,  державні символи: герб, гімн “Ще не вмерла Україна”, прапор; соборність –  об’єднання українських земель в єдиній незалежній державі, Українська Академія Наук, заснована в листопаді 1918 року.

Україну сприймали як незалежну державу на міжнародній арені. Саме на початку минулого століття розпочало діяльність перше зовнішньополітичне відомство України, український уряд налагодив зв'язки з країнами Антанти, приймаючи представників Франції та Великої Британії, у грудні 1917 року українська делегація взяла участь у мирних переговорах у Бресті, де 27 січня 1918 року було підписано перший мирний договір у світовій війні.

Українська Держава започаткувала роботу своїх дипломатичних місій у Румунії, Фінляндії, Швейцарії, Швеції, Естонії, Латвії, Чехо-Словаччині, Угорщині, Польщі, Ватикані, прийняла понад двадцять повноважних представників зарубіжних країн.  Делегація Української Народної Республіки взяла участь у Паризькій мирній конференції 1918 року, одночасно виконуючи функції тимчасового дипломатичного представника України у Франції.

І хоч втрата незалежності внаслідок більшовицької окупації після Української революції 1917–1921 років привела до того, що злочинні тоталітарні режими – комуністичний і нацистський – забрали мільйони життів мешканців України внаслідок Голодомору, Голокосту, державного терору, депортацій та війн, дух українців залишався незламним.

У 1945 році Україна отримала статус засновника Організації Об'єднаних Націй. 

Наприкінці 80-х років ХХ століття відродився масовий національно-патріотичний рух, постало питання незалежності. Проголошення незалежності України 1991 року відіграло вирішальну роль у розпаді СРСР і остаточній ліквідації комуністичної тоталітарної імперії.

Сьогодні незалежність України, яка відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та відстоювати свободу,  є головною перешкодою для російського імперіалізму й запорукою вільного розвитку європейських держав.

Життя має тільки ту цінність, якою ми хочемо його наділити. Для України вона незмінна – свобода, незалежність, мир, право жити, любити та розвиватися самостійно на рідній землі.

Україна - не декорація, як вважає наш північний сусід, який анексував український півострів Крим та не припиняє чинити військові злочини на сході України, відверто зневажаючи норми міжнародного права, ми – сформована нація з генетичним кодом свободи, загартована в боротьбі, яка не пробачає зневаги, бо до Незалежності шлях був тернистим.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux