• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Вітаємо з Днем Державного прапора України та Днем Незалежності України!
Опубліковано 23 серпня 2017 року о 11:53

Шановні УКРАЇНЦІ!

Колектив Консульства України в м. Порту вітає вас з Днем Державного прапора України та Днем Незалежності України!

У 1991 році ми отримали довгоочікувану державу зі всіма необхідними атрибутами.

24 серпня 1991 року, Верховна Рада України прийняла «Акт проголошення незалежності України», над будівлею українського парламенту в Києві замайорів синьо-жовтий стяг.
На всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року 90% його учасників підтвердили цей вибір. Україна виявилась єдиною країною серед пострадянських держав, яка винесла питання про незалежність на всенародний референдум.
28 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила його як Державний Прапор України.
Наш прапор має давню та славну історію, є символом життя та наполегливої праці усіх поколінь, які творили Україну, родючості та безкрайньої свободи, є свідком важливого шляху утвердження України як впливового учасника міжнародних відносин.
Під цим Прапором ми продовжуємо розвивати громадське суспільство, розбудовувати сучасну європейську державу, суверенітет якої, на жаль, приходиться зараз захищати зі зброєю.
Україна зробила й надалі робить вагомий внесок у зміцнення міжнародного миру і безпеки. Наша країна стала першою в світі державою, яка добровільно відмовилася від потужного ядерного арсеналу.
Головною стратегічною метою України є набуття повноправного членства в Європейському Союзі. Україна успішно розвиває партнерські відносини з провідними державами світу.
26-ту річницю Незалежності ми зустрічаємо вагомими зовнішньополітичними успіхами. 1 вересня 2017 року набуває чинності Угода про асоціацію України з Європейським Союзом, підписана ще 2014 року. Ця угода має стратегічне значення для країни, адже відновлено поступальність євроінтеграційного курсу. Україна ще раз підтвердила твердий намір приєднатися до європейського товариства, бути європейською країною, дотримуватися європейських цінностей, яким вона віддана.
У червні 2017 року запроваджено безвізовий режим між Україною та країнами ЄС, що дозволяє громадянам України вільно перетинати міждержавні кордони країн ЄС без попереднього звернення до посольства для отримання дозволу, починаючи з 11 червня 2017 року.
Україна прагне подальшого зміцнення зв’язків із багатомільйонним світовим українством, яке завжди активно сприяло і сприяє тісній співпраці між своєю історичною Батьківщиною та країною проживання.
Ми знаємо, що подальше утвердження державного суверенітету й демократії, розбудова конкурентоспроможної ринкової економіки, активна участь у житті світової спільноти, євроінтеграційні перспективи нашої держави – це надійна гарантія процвітання України та її майбутнього членства в сім’ї народів Об’єднаної Європи.

Цікаві факти про український прапор

1. Вперше поєднання синього і жовтого з'явилося на гербі Львова: Данило Галицький подарував місту, заснованому у 1256 році, герб із зображенням жовтого лева на блакитному тлі.

2. Золотий і синій колір використовувалися в гербі Руського королівства офіційно з XIV століття. Також ці кольори присутні і на гербах місцевої знаті, князів, шляхтичів.
3. Прапори козаків Запорізької Січі також часто мали поєднання синьо-жовтого, особливо починаючи з XVIII століття. Як правило, на прапорі було і зображення козака в одязі золотого або червоного кольорів.

4. Цікаво, що спочатку синьо-жовті прапори були трикутної форми.
5. У 1917 році відбулася українська революція, з’явилася УНР. У битвах за свою свободу українські воїни йшли в бій під синьо-жовтими прапорами. Так, у битві під Крутами над захисниками української свободи майорів саме такий стяг.

6. Перший Президент України Михайло Грушевський затвердив таке поєднання кольорів як офіційний прапор країни.
7. Досі експерти сперечаються, який колір повинен розташовуватися вгорі, а який – внизу. Така плутанина виникла ще під час УНР: тоді застосовували обидва варіанти. Символіка кольорів набагато глибша, ніж просто уособлення неба і поля пшениці. Золоте, жовте символізує Творця, Бога-Отця і взагалі, духовне начало. Синє ж – це все земне, а також свобода вибору, якою Творець наділив свої творіння в надії, що вони нею не зловживатимуть.
8. Після завоювання України більшовиками та утворення УРСР Володимир Ленін затвердив прапор республіки: червоне поле, а у верхньому кутку – синьо-жовтий прапорець. Але з ідеологічних міркувань вже в 1919 синьо-жовтий колір зник з прапора.

9. Жителі Галичини ще в 1848 році вважали синьо-жовтий стяг символом протесту. Протестували з таким прапором згодом і проти радянської окупації. 22 липня 1976 року на Олімпійських іграх в Монреалі один канадський студент українського походження розгорнув синьо-жовтий прапор під час змагань з гандболу. Тоді його швиденько видалили з трибун: у цьому побачили небезпеку. А 26 квітня 1989 року, в річницю Чорнобильської трагедії, активіст Юрко Волощак розгорнув синьо-жовтий прапор на площі Ринок у Львові. Це був перший випадок вживання національного прапора за весь радянський період.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux