• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Позачергові вибори народних депутатів України 21.07.2019 р.
Опубліковано 24 травня 2019 року о 18:19

Шановні виборці!
23 травня 2019 року опубліковано Указ Президента України від 21.05.2019 №303/2019 «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» (розміщено на офіційній веб-сторінці Президента України за адресою: https://www.president.gov.ua/documents/3032019-27121).
Згідно з цим Указом достроково припинено повноваження Верховної Ради України восьмого скликання та призначено позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про вибори народних депутатів України» виборчий процес позачергових виборів депутатів починається з дня, наступного після дня опублікування Указу Президента України, тобто 24 травня 2019 року.


Організація підготовки та проведення виборів регламентується положеннями Закону України «Про вибори народних депутатів України» від 17.11.2011 №4061-VІ.
Громадянин України, який проживає або перебуває в період підготовки та проведення виборів на території Португалії, реалізує своє право голосу на виборах на загальних підставах.
Не має права голосу громадянин, визнаний судом недієздатним.
Для того, щоб виборцю реалізувати своє право голосу за межами України, необхідно:
- бути включеним до списку виборців на закордонній виборчій дільниці, яка знаходиться в Консульстві України в м. Порту;
- особисто прибути на відповідну закордонну виборчу дільницю в день голосування (21 липня 2019 року):

Як в Україні, так і за її межами, кожний виборець голосує на виборах особисто.
Документами, які є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на закордонній виборчій дільниці, є виключно:
– паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
– дипломатичний паспорт України;
– службовий паспорт України.
До списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються громадяни України, яким виповнилося або на день голосування виповниться вісімнадцять років та які за своєю виборчою адресою згідно з даними Державного реєстру виборців відносяться до цієї закордонної виборчої дільниці.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, що закордонна виборча дільниця в Порту включає такі регіони: Авейру, Брага, Браганса, Віана ду Каштелу, Візеу, Віла Реал, Гуарда, Коімбра, Порту.

Для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці громадяни України, які постійно або тимчасово проживають за її межами, можуть:

1) у будь який зручний для себе час (у тому числі й під час виборчого процесу):

· особисто подати до закордонної дипломатичної установи України заяву про включення до Державного реєстру виборців або зміну виборчої адреси (якщо його вже включено до Державного реєстру виборців);

· звернутися особисто для постановки на консульський облік.

2) безпосередньо під час виборчого процесу:

· особисто подати у встановлені законодавством строки (не пізніш як за п’ять днів до дня голосування) до відповідної дільничної виборчої комісії закордонної виборчої дільниці заяву щодо неправильностей, у т.ч. невключення, в попередньому списку виборців;

· особисто подати у встановлені законодавством строки (не пізніш як за п’ять днів до дня голосування) до органу ведення Державного реєстру виборців за своєю виборчою адресою в Україні або до відділу ведення та адміністрування Державного реєстру виборців Міністерства закордонних справ України заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Такий шлях включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці рекомендується у разі, якщо громадянин України перебуватиме на території іншої іноземної держави нетривалий період. Заяви про тимчасову зміну місця голосування виборця без зміни виборчої адреси закордонними дипломатичними установами України або дільничними виборчими комісіями закордонних виборчих дільниць не приймаються.


Дізнатися, чи включено виборця до Державного реєстру виборців, та перевірити, чи правильно вказано в Державному реєстрі виборців прізвище, ім’я, по батькові та виборчу адресу виборця можна за допомогою он-лайн сервісу «Особистий кабінет виборця» (https://www.drv.gov.ua/ords/f?p=111:LOGIN) на веб-сторінці «Державний реєстр виборців» (www.drv.gov.ua). Для цього потрібно зареєструватися в «Особистому кабінеті виборця» і зробити відповідний запит.

Для цього потрібно зареєструватися в «Особистому кабінеті виборця» і зробити відповідний запит.
Як це зробити (відеоінструкція розміщена на цьому ресурсі)
Завчасно подбайте про реалізацію Вашого виборчого права за кордоном!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux